grandpera

Woyzeck Açısı

Woyzeck Açısı

Woyzeck, askeriyede berberdir. Geçimini sağlamak ve gayri resmi eşi Marie’ye bakabilmek için Yüzbaşı’nın ayak işlerini yapmakta ve askeri doktorun deneylerinde kobay olarak çalışmaktadır. Psikolojik problemleri olan Woyzeck, bu kadar yoğun çalışma karşısında akli dengesini gittikçe kaybeder. Eşi olan Marie’nin onu aldatması sonucunda kendisini kaybedecek ve hayalle gerçek arasında gerçeğin peşine düşecektir.

Uyarlayana göre Woyzeck açısı; kişinin odak bölgesi dışında başka hiçbir şeye net olarak odaklanamaması ve görememesidir. Aynı durumda şizofreni, bipolar, psikoz yaşayan hastaların kendi hayal dünyalarında kaybolmalarıdır.


Yer Grand Pera Performans Emek Sahnesi

Tarih 30 Kasım Cumartesi


Diğer Etkinlikler

Teftişör

Teftişör

Gogol’ün Müfettiş Eserinden;bir Distopik Komedya "Teftişör" Grand Pera Emek Sahnesi’nde...

04 Ocak Cumartesi Grand Pera Performans Emek Sahnesi
Musa Göçmen Senfoni Orkestrası - Yeni Yıl Konseri

Musa Göçmen Senfoni Orkestrası - Yeni Yıl Konseri

EN EĞLENCELİ YENİ YIL KONSERİ - MUSA GÖÇMEN SENFONİ ORKESTRASI  Her yıl sonu düzenlenen ve geleneksel hale dönüşen yeni yıl konseri, Şef Musa Göçmen yönetiminde Musa Göçmen Senfoni Orkestrası’nın muhteşem performansı ile Grand Pera Emek Sahnesi’nde 28 Aralık Cumartesi 20:00’de gerçekleşecek.

28 Aralık Cumartesi Grand Pera Performans Emek Sahnesi
Metallica by Musa Göçmen Senforock

Metallica by Musa Göçmen Senforock

Metallica’nın efsane şarkıları, Musa Göçmen’in senfonik düzenlemeleriyle Grand Pera Emek Sahnesi’nde metal ve rock severlerle bir araya geliyor.

25 Aralık Çarşamba Grand Pera Performans Emek Sahnesi
Bandırma Vapuru

Bandırma Vapuru

Teatro Rudius’tan bir 100. yıl projesi, Kosta Kortidis imzası ile Bandırma Vapuru.

20 Aralık Cuma Grand Pera Performans Emek Sahnesi
Amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.